loading...

پارتی پاتوق

  مغز انسان مانند رایانه‌ها در برابر حملات هکرها آسیب پذیر بوده و توسعه فناوری های پیشرفته، اجازه دسترسی و خواندن افکار مردم را برای دانشمندان فراهم کرده‌اند. به گزارش مشرق به نقل

معرفی بهترین سایت هاست رایگان ایران

استفاده كنندگان از اين هاست ملزم به رعايت قوانين كپي رايت و قوانين جمهوري اسلامي ايران هستند

براي استفاده از لينك زير ثبت نام كنين

اول قوانين و مقررات رو بخونين بعد برين صفحه اول و ثبت نام كنين


http://hostraygan.com/l

آخرین ارسال های انجمن
کافی نت سهندیه تبریز بازدید : 1762 شنبه 15 تیر 1392 نظرات (1)

 

مغز انسان مانند رایانه‌ها در برابر حملات هکرها آسیب پذیر بوده و توسعه فناوری های پیشرفته، اجازه دسترسی و خواندن افکار مردم را برای دانشمندان فراهم کرده‌اند.

به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، زندگی در دنیای داده ها با خطرات فروانی از جمله حملات هکری مواجه است و حتی مغز انسان نیز از خطر هک شدن در امان نیست؛ دانشمندان در حال توسعه فناوری های مختلفی هستند که حتی امکان خواندن ذهن انسان را نیز فراهم می کنند.

خواندن ذهن

خواندن ذهن افراد همیشه نیازمند فناوری های بسیار پیشرفته نیست و به گفته دکتر «مارک سالم»، می توان با استفاده از نشانه های غیر کلامی و فیزیکی در زبان بدن متوجه افکار هر فرد شد؛ مثلا خاراندن بینی می تواند به معنای خارش بینی یا دروغگویی فرد باشد!

با این حال استفاده از فناوری می تواند دسترسی مستقیم و دقیق تر به مغز انسان را میسر کند؛ «فیلیپ لاو» متخصص مغز و اعصاب در حال توسعه مانیتور مغزی قابل حمل iBrain است که می تواند فعالیت های الکتریکی مغز را از سطح پوست سر و جمجمه تشخیص دهد.

بیماران مبتلا به ALS‌ (اسکلروز آمیوتروفیک جانبی) یا اشکالی از فلج، دارای فعالیت طبیعی و سالم مغزی هستند و با کمک دستگاه iBrain‌ می توان از افکار این افراد برای کنترل یک دست مجازی بر روی صفحه نمایش رایانه استفاده کرد.

از دیگر اشکال پیچیده خواندن ذهن، توانایی ترجمه زبان مغز به زبان ساده انگلیسی است. دکتر «جک گالانت» از متخصصان اعصاب دانشگاه کالیفرنیا در برکلی در حال تدوین «فرهنگ لغت مغز» و ترجمه افکار به تصویر و کلمات است.

در این روش تصاویر مختلفی به داوطلبان نشان داده شده و فعالیت مغزی از طریق تصویربردای رزونانس مغناطیسی عملکردی (fMRI) بررسی می شود. محققان با کمک این فعالیت های مغزی موفق به بازسازی تقریبی تصاویر دیده شده توسط افراد گردیدند.

برخی فناوری ها نیز امکان نظارت بر فعالیت مغز در طول انجام کار را فراهم می کنند. «کریس برکا» از متخصصان عصب شناسی در حال توسعه فناوری برای نظارت افراد مختلف مانند ورزشکاران و هنرمندان بر فعالیت های مغزی است که دستیابی به اوج عملکرد را امکانپذیر می کند.

دستیابی هکرها به مغز انسان

اما دست یابی هکرها به مغز انسان و وارد کردن هرگونه اطلاعات، چه تبعاتی به دنبال خواهد داشت؟

برنامه نویسان رایانه‌یی از طریق رمزگشایی یا کرک (cracks)‌ به سیستم های امن نفوذ می کنند. در انسان نیز حس بویایی کلید رمزگشایی و نفوذ به مغز انسان محسوب می شود.

«ایلانا هیراستون» از متخصصان عصب شناسی در حال توسعه روشی برای وارد کردن اطلاعات به مغز افراد از طریق حس بویایی در زمان خواب است. در این روش از ترکیبی از بوهای خوشایند یا ناخوشایند و اصوات خاص استفاده می شود.

در این شرایط، مغز انسان طی چند سال آینده به هدف اصلی حملات هکری تبدیل شده و باید راهکار جدی برای مقابله با این حملات جدید توسعه داده شوند!

 

عامل قتل جوان 30 ساله که بر اثر نزاعی در افسریه کشته شده بود، با حضور مأموران پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش مشرق به نقل از فارس، در روز 10 اسفند سال گذشته به کلانتری 168 سیزده آبان اعلام شد که روز گذشته آن تاریخ، مرد ناشناسی حدوداً 30 ساله با آثار ضرب و جرح در بدن، توسط راننده خودرو پژو 206 سفید رنگ به بیمارستان منتقل و فردای آن روز فوت کرده است.

با اعلام نظر تیم پزشکی بیمارستان مبنی بر فوت متوفی به علت اصابت ضربات جسم تیز به ناحیه شکم و سینه، پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد تشکیل و به دستور شعبه هفتم بازپرسی دادسرای شهرری، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره دهم در اولین مرحله اقدام به شناسایی هویت مقتول کردند؛ این در حالی بود که برابر اعلام بیمارستان، پس از انتقال مقتول به بیمارستان و پیش از آنکه هویت وی در سیستم اطلاعات بیمارستان ثبت شود، راننده خودرو 206 به بهانه انتقال خودرو به پارکینگ از بیمارستان خارج و متواری شده بود.

اقدامات برای شناسایی هویت مقتول ادامه داشت که کارآگاهان اطلاع پیدا کردند، پرونده‌ای با موضوع فقدانی در پایگاه هفتم پلیس آگاهی تشکیل شده که مشخصات اعلام شده از سوی خانواده فقدانی شباهت زیادی به مقتول دارد؛ از خانواده فقدانی برای شناسایی تصویر مقتول دعوت شد و برادر او  پس از حضور در پلیس آگاهی، برادر خود به نام امین متولد 1365 را شناسایی کرد.

برادر امین در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: برادرم در خانه بود که یکی از دوستانش به نام مهدی با او تماس گرفت؛ به بهانه دور زدن با ماشین، مهدی به دنبال برادرم آمد و پس از آن امین دیگر به خانه باز نگشت؛ فردای آن روز به سراغ مهدی رفته و او عنوان داشت که امین را به در خانه رسانده و اطلاعی از او ندارد.

با شناسایی مهدی متولد 1363، کارآگاهان به محل سکونت وی در منطقه کیانشهر مراجعه و اطلاع پیدا کردند که مهدی در روز حادثه، پس از ملاقات با برادر مقتول از محل سکونتش متواری شده است.

همزمان با آغاز تحقیقات برای دستگیری مهدی، کاراگاهان به بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته بیمارستان پرداخته و موفق به شناسایی تصاویر زمان انتقال مقتول به بیمارستان شدند.

برادر مقتول پس از مشاهده تصاویر دوربین‌های بیمارستان موفق به شناسایی تصویر مهدی در زمان انتقال امین به بیمارستان با یک دستگاه خودرو 206 سفید رنگ شد و این در حالی بود که مهدی به او عنوان کرده بود که امین را به محل سکونتش رسانده است.

پس از شناسایی تصویر مهدی در داخل بیمارستان و مشخص شدن کذب بودن اظهاراتش در خصوص بی اطلاعی از سرنوشت امین، کارآگاهان ضمن شناسایی وی به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار، در ادامه اقدامات پلیسی خود برای شناسایی مخفیگاه و دستگیری وی اطلاع پیدا کردند که مهدی در روز 13 خرداد سال جاری با یک دستگاه خودرو سواری پراید مسروقه در منطقه بازار دستگیر و به زندان منتقل شده است. بلافاصله هماهنگی‌های قضایی انجام و مهدی برای انجام تحقیقات در خصوص پرونده قتل در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مهدی در تحقیقات اولیه همچنان منکر هرگونه اطلاع از سرنوشت دوست خود بود اما زمانی که در مقابل تصاویر دوربین‌های بیمارستان قرار گرفت و تصویر خودش را در هنگام انتقال مقتول به بیمارستان مشاهده کرد، به ناچار لب به اعتراف گشود و در اظهارات اولیه عنوان داشت: قاتل کس دیگری است؛ من فقط زمانی که از تیم پزشکی بیمارستان شنیدم که به احتمال زیاد، امین به علت شدت ضربات چاقو زنده نمی‌ماند، ترسیدم و از بیمارستان فرار کردم.

مهدی در ادامه اظهاراتش و در تشریح حادثه منجر به جنایت، به کارآگاهان گفت: من در کار خرید و فروش موادمخدر شیشه بودم؛ چندی پیش با یکی از خریداران مواد به نام حسین بر سر پرداخت پول مواد دچار اختلاف شده و برای آنکه او را مجبور کنم تا پول مواد را پرداخت کند، یک دستگاه DVD گران قیمت از او گِرو گرفته و گفته بودم تا زمانی که پول مواد را ندهد، دستگاه DVD را به او باز پس نخواهم داد و همین موضوع باعث کینه و دشمنی حسین با من شده بود.

مهدی در ادامه اظهاراتش با اشاره به اینکه امین اطلاعی از فعالیت وی در زمینه خرید و فروش مواد نداشت، به کارآگاهان گفت: روز حادثه و برای تفریح و دور زدن در خیابان، به دنبال امین رفتم؛ در حال چرخیدن با ماشین در افسریه بودیم که ناگهان حسین به همراه جوان دیگری که تا آن روز او را ندیده و نمی‌شناختم، با یک دستگاه پژو 405 مشکی رنگ مسیر حرکتمان را مسدود کرد.

هر دو نفرشان از ماشین پیاده و با ما درگیر شدند؛ من با حسین و امین نیز به طرفداری از من، با جوان ناشناس درگیر شد که ناگهان حسین و جوان ناشناس به سرعت سوار ماشین 405 شدند و از محل متواری شدند.

آن موقع بود که فهمیدم امین چاقو خورده است؛ به سرعت امین را به بیمارستان رساندم اما زمانی که تیم پزشکی بیمارستان اعلام کرد وضعیت او مناسب نیست و خون زیادی از وی رفته، ترسیدم و از بیمارستان متواری شدم.

با توجه به اظهارات مهدی در خصوص ارتکاب جنایت توسط دوست حسین، کاراگاهان برای شناسایی هویت قاتل و دستگیری وی به محل سکونت حسین در منطقه علی آباد رفتند؛ کارآگاهان در همان مراحل اولیه تحقیقات در خصوص سوابق حسین اطلاع پیدا کردند که وی یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه سرقت موتورسیکلت و خودرو است.

تحقیقات پلیسی برای دستگیری حسین ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان اطلاع پیدا کردند حسین نیز در تاریخ 6 خرداد سال جاری به اتهام سرقت خودرو، توسط کلانتری 101 تجریش دستگیر و روانه زندان شده است؛ هماهنگی‌های قضایی انجام شد و او نیز همانند مهدی، برای انجام تحقیقات در خصوص پرونده قتل امین در اختیار اداره دهم قرار گرفت.

حسین در اظهاراتش، ضمن اعتراف به مسروقه بودن خودرو 405 مشکی رنگ در روز درگیری، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: قاتل یکی از دوستان من به نام کامران است که در زمان درگیری همراه من بود.

با معرفی کامران 24 ساله به عنوان عامل جنایت در منطقه افسریه، بلافاصله کارآگاهان وی را به عنوان متهم اصلی درگیری و عامل جنایت منطقه تهرانسر مورد شناسایی قرار دادند؛ در پرونده قتل منطقه تهرانسر، فردی به نام داریوش 36 ساله توسط کامران و با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده بود.

برابر اطلاعات پرونده تهرانسر، کامران پس از قتل داریوش از محل سکونتش متواری و نهایتاً در مخفیگاهش در منطقه هشتگرد مخفی شده بود که با همکاری تیم جنایی پلیس آگاهی هشتگرد، در تاریخ 22 اسفند سال گذشته دستگیر و در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته بود.

کامران پس از دستگیری و در حالی که تصاویر درگیری او با مقتول داریوش توسط چندین دوربین مداربسته ثبت شده بود، پس از دستگیری صراحتاً به جنایت اعتراف و در خصوص انگیزه قتل داریوش به کارآگاهان گفته بود: بابت طلب 80 هزار تومانی از شخصی به نام ناصر، یک دستگاه Speaker مخصوص ضبط خودرو را از وی گرفته و به همین بهانه ناصر چندین بار به همراه داریوش به در منزل ما آمده و ایجاد درگیری و فحاشی در محل کردند و به همین علت از هر دو نفرشان کینه به دل داشتم.

کامران در خصوص نحوه قتل داریوش نیز به کارآگاهان گفته بود: در منطقه تهرانسر ـ زیر پل شهید شوشتری به صورت پیاده در حال تردد بودم که متوجه داریوش شدم که با یکی از دوستانش و با دو دستگاه موتورسیکلت در حال عبور از محل بودند؛ برای داریوش سوت زده و او نیز پس از شنیدن صدای سوت، تغییر مسیر داد و به سمت من آمد.

 

در حالی که چاقو را در زیر آستین لباس مخفی کرده و آماده زدنِ چاقو بودم، به محض نزدیک شدن داریوش دیگر به او فرصت نداده و زمانی که قصد داشت از موتور پیاده شود با او درگیر شده و پیش از آنکه دوستش بتواند به او کمک کند چند ضربه چاقو به پهلو و شکم وی زده و زمانی که بر روی زمین افتاد، به سرعت از محل متواری شدم.

کامران در ادامه اعترافات خود و در خصوص نحوه ارتکاب جنایت دوم نیز به کارآگاهان گفت: زمانی که داریوش به قتل رسید، به منزل یکی از دوستانم به نام حسین رفته و در آنجا مخفی شدم؛ در روز حادثه، به همراه حسین و با یک دستگاه خودرو پژو 405 در منطقه افسریه در حال چرخیدن بودیم که ناگهان حسین با نشان دادن یک دستگاه پژو 206 سفید رنگ مدعی شد که از راننده 206 طلب دارد.

برای گرفتن طلبِ حسین به دنبال خودرو 206 رفته و نهایتاً در پشت چراغ قرمز به آنها رسیدیم؛ حسین با ماشین، مسیر حرکت 206 را مسدود کرد و پس از پیاده شدن از ماشین حسین با راننده و من نیز با سرنشین آن درگیر شدم؛ در حین درگیری چاقو را از زیر لباس خارج و چند ضربه به سرنشین خودرو 206 زدم و بلافاصله هر دو نفرمان از محل متواری شدیم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهم در خصوص ارتکاب جنایت در مناطق افسریه، بار دیگر متهم که با قرار بازداشت موقت در پرونده قتل داریوش روانه زندان شده بود، این بار به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای شهرری و برای انجام تحقیقات تکمیلی درباره دومین جنایت در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط tomex در تاریخ 1392/04/15 و 14:00 دقیقه ارسال شده است

سلام به سایت ما هم سر بزنید!!!!
tomex.rzb.irشکلکشکلکشکلکشکلک


کد امنیتی رفرش
درباره ما
پارتی پاتوق محل مطالب آموزشی علمی تفریحی و معرفی فیلم و سریال
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • پیوندهای روزانه
  تبلیغ یکساله
  هاست رایگان
  کافی نت سهندیه تبریز


   

  آمار سایت
 • کل مطالب : 1127
 • کل نظرات : 489
 • افراد آنلاین : 23
 • تعداد اعضا : 995
 • آی پی امروز : 404
 • آی پی دیروز : 326
 • بازدید امروز : 1,930
 • باردید دیروز : 1,843
 • گوگل امروز : 15
 • گوگل دیروز : 18
 • بازدید هفته : 3,773
 • بازدید ماه : 13,110
 • بازدید سال : 176,649
 • بازدید کلی : 8,957,663
 • کدهای اختصاصی
  یکسال تبلیغ 30تومن

  سفارش دهید

  بهترین سایت هاست رایگان


  دانلود آهنگ های جدید - دانلود آهنگ های جدید