loading...

پارتی پاتوق

  شمار دیگری از عناصر مسلح همزمان با حمله گروه‌های تروریستی به فرودگاه منغ، حملاتی را از جنوب روستای «عندان» علیه روستای در محاصره «الزهرا» انجام دادند که با مقابله و

معرفی بهترین سایت هاست رایگان ایران

استفاده كنندگان از اين هاست ملزم به رعايت قوانين كپي رايت و قوانين جمهوري اسلامي ايران هستند

براي استفاده از لينك زير ثبت نام كنين

اول قوانين و مقررات رو بخونين بعد برين صفحه اول و ثبت نام كنين


http://hostraygan.com/l

آخرین ارسال های انجمن
کافی نت سهندیه تبریز بازدید : 1217 چهارشنبه 16 مرداد 1392 نظرات (0)

  شمار دیگری از عناصر مسلح همزمان با حمله گروه‌های تروریستی به فرودگاه منغ، حملاتی را از جنوب روستای «عندان» علیه روستای در محاصره «الزهرا» انجام دادند که با مقابله و مقاومت کمیته‌های مردمی این روستا مواجه و مجبور به عقب نشینی شدند.

 

  همچنین اطلاعات موجود نشان می‌دهد که در یکی از مهمترین اهداف استراتژیک گروه‌های مسلح و افسران ترک هدایت کننده این گروه‌ها تسلط بر این فرودگاه جهت ایجاد منطقه ممنوعه پرواز برای نظام سوریه از ریف ادلب تا ریف حلب و از آنجا به ریف لاذقیه بود که مناطق شمالی و شمال غربی و غرب سوریه را در بر می‌گرفت.

 

فرودگاه نظامی «منغ» و مقاومت یک‌ساله یکصد سرباز سوری مسئول محافظت از آن مقابل بیش از ده‌ها تروریست مسلح و بیش از 43 هجوم مسلحانه از سوی این عناصر، این فرودگاه را به اذعان کارشناسان و اندیشکده‌های نظامی به «اسطوره‌» مبدل کرده است.

به گزارش مشرق به نقل از فارس، روز گذشته منابع خبری از ورود هزاران عنصر مسلح وابسته به «امارت اسلامی عراق و شام» و گروه «جبهه النصره» که از گروه‌های وابسته به سازمان تروریستی «القاعده» هستند، به فرودگاه نظامی «منغ» خبر دادند که در مسیر «حلب – اعزاز» در شمال شهر «حلب» قرار دارد و تنها چند کیلومتر با مرزهای ترکیه فاصله ندارد.

این فرودگاه نظامی که هم اکنون به دلیل مقاومت در برابر 43 حمله و هجوم ده‌ها تروریست مسلح به اسطوره مقاومت در کشور سوریه تبدیل شده، تنها 40 کیلومتر با مرکز شهر «حلب» که تا پیش از بحران سوریه پایتخت اقتصادی سوریه شمرده می‌شد، فاصله ندارد.

    محاصره فرودگاه «منغ» از سپتامبر سال گذشته میلادی آغاز شد و این فرودگاه به این جهت برای گروه‌های مسلح حائز اهمیت بود، چون این گروه‌ها تلاش داشتند، آن را به مقر عناصر خود تبدیل کنند. علاوه بر اینکه این فرودگاه نظامی دارای موقعیت استراتژیک مهمی نیز بود، به گونه‌ای که از جنوب شرقی به شهر «تل رفعت» محدود می‌شود که کنترل آن را گروه‌های مسلح وابسته به «جبهه النصره» در دست دارند.

همچنین فرودگاه نظامی منغ از شرق به روستای «منغ» و از شمال به شهرهای «اعزاز» و «عین دقنه» و از جنوب به روستای «دیر جمال» و از غرب به  روستای «العلقمیه» منتهی می‌شود که از جمله مناطق تحت تصرف و دژهای مستحکم گروه «جبهه النصره» و دیگر گروه‌های سلفی جهادی به شمار می‌آید.

  شمار نظامیان ارتش سوریه که مسئولیت محافظت و حمایت از این فرودگاه نظامی را برعهده داشتند، بیش از صد سرباز نبود که در نقاط مختلف فرودگاه و مهمترین محورهای نفوذی آن پراکنده و مستقر شده بودند، آن هم در زمانی‌که شمار عناصر مسلح برای حمله به آن به بیش از ده‌ها هزار نفر می‌رسید و در میان آنها عناصر مسلحی با تابعیت‌های مختلف و مجهز به انواع سلاح‌های سنگین و نیمه سنگین و سبک می‌رسید و از زمان محاصره فرودگاه تا تصرف آن روزی نمی‌گذشت که حمله‌ای علیه آن صورت نگرفته باشد.

فرمانده نظامی فرودگاه که در نبرد اخیر به دست گروه‌های مسلح کشته شد، بارها تاکید کرده بود که گروه‌های مسلح در محاصره این فرودگاه از انواع سلاح‌ها و خودروهای بمبگذاری شده استفاده کردند تا شاید به این طریق پس از محاصره، پیشروی خود به سمت فرودگاه و تصرف آن را محقق کنند.

 

وی توضیح داده بود که برخی از گروه‌های مسلح پیشروی‌هایی را محقق کرده و بر برخی از نقاط فرودگاه تسلط پیدا کرده بودند، به همین منظور وی به همراه گروهش اقدام به تقویت استحکامات خود و مقابله روزانه با گروه‌های مسلح کرده بودند و در تمام طول این پدافند هوایی ارتش سوریه همواره از فرودگاه حمایت و با هدف قرار دادن گروه‌های مسلح پیشروی آنها را کُند و در مواردی مختل می‌کرد.

اطلاعات موجود تاکید می‌کند: یک صد سرباز سوری حدود یک سال در برابر حملات ده هزار فرد مسلح ایستادگی و مقاومت کردند و بیش از 4 هزار نفر از آنها را به قتل رسانده و زخمی کردند و «معجزه فرودگاه منغ» بنا به توصیف رسانه‌ها و اندیشکده‌های نظامی در این امر نهفته است. اینکه چگونه افسران ترک و رژیم‌های عربی حوزه خلیج فارس مستقر در دفتر عملیات مرزهای ترکیه با وجود تمام تلاش‌ها و نقشه‌های ریخته شده نتوانسته‌اند، برای قریب به یک سال این فرودگاه نظامی را که مساحتی بالغ بر 2.5 کیلومتر مربع بیشتر نداشت، به تصر ف خود در آورد.

چهار روز اول ماه اوت (ماه جاری) شاهد حملات رایج و معمول گروه‌های مسلحی بود که طی یک سال اخیر بارها دست به چنین حملات مشابهی زده بودند. تا اینکه روز دوشنبه (گذشته) از راه رسید. صبح این روز 6 هزار فرد مسلح وابسته به گروه‌های تروریستی همچون «مهاجرین و انصار، «امارت اسلامی شام و عراق»، «لوا التوحید»، «لوا عاصفة الشمال» و «جبهه النصره» حمله‌ای تحت عنوان «نبرد سرنوشت» از تمام محورها علیه فرودگاه نظامی منغ تدارک دیدند که رهاورد آن وقوع شدیدترین و سخت‌ترین درگیری‌ها طی یک سال گذشته از اولین ساعات بامداد روز دو شنبه میان گروه‌های مسلح و یک سرباز مستقر در فرودگاه بود. در حالی‌که برای تصرف فرودگاه گروه‌های مسلح حملات موشکی سنگینی را علیه فرودگاه انجام دادند تا به دنبال آن انفجاری انتحاری به واسطه خودرو بمبگذاری شده که یکی از عناصر «امارت اسلامی عراق و شام» آن را هدایت می‌کرد، پس از برخورد با سربازان محافظ فرودگاه شماری از آنها را به قتل برساند و روزنه و شکافی برای نفوذ افراد مسلح به فرودگاه باز کند.

  

 

اما دیگر سربازان مسئول محافظت از فرودگاه به سرعت با تغییر مکان و موقعیت خود این شکاف را که در جنوب فرودگاه ایجاد شده بود، پر کردند و پدافند هوایی ارتش سوریه نیز با وارد شدن به درگیری‌ها و انجام حملاتی علیه گروه‌های مسلح شمار زیادی از آنها را به قتل رسانده و شمار دیگری را زخمی کند. این عاملی شد تا درگیری‌ها برای مدتی کوتاه آرام گیرد و شمار زیادی از عناصر مسلح نیز از اطراف فرودگاه عقب نشینی کنند.

اما در ساعت 16 گروه‌های مسلح بار دیگر حمله سخت و شدید دیگری را از تمام محورها علیه فرودگاه تدارک دیدند که با مقابله سربازان باقی مانده در منغ مواجه شدند. در این هنگام 50 سرباز مستقر در فرودگاه به کمک پدافند هوایی از فرودگاه به سمت روستای «عفرین» در ریف شمالی حلب که تسلط و کنترل کمیته‌های مردمی کردهای سوریه است، عقب نشینی کردند و تنها 5 نظامی سوری به همراه فرمانده نظامی فرودگاه، در منغ باقی مانده و بنابر اظهار مرکز اطلاع رسانی دو روستای «نبل» و «الزهرا» سرلشکر «فراس اسمندر» تا آخرین لحظه از فرودگاه در برابر گروه‌های مسلح حمایت کرد و در این نبرد به دست این گروه‌های تروریستی کشته شد.

 همچنین دیگر اطلاعات به دست آمده تاکید می‌کند که «فراس اسمندر» اقدام به از کار انداختن تمام سیستم‌ها و دستگاه‌های فرودگاه کرد که ممکن بود، پس از تصرف فرودگاه از سوی افراد مسلح مورد استفاده قرار گیرد.

در جریان این حمله نظامی یک منبع نظامی ارتش سوریه تاکید کرد که ایستادگی و مقاومت فرودگاه منغ اسطوره‌ای بزرگ در طول بحران دو سال و نیمه سوریه به شمار می‌آید، به ویژه آنکه این فرودگاه از چهار طرف در محاصره گروه‌های مسلح بود.

 

 

 

این منبع در ادامه می‌افزاید که بدون تردید گروه‌های مسلح از تصرف این فرودگاه چیزی عایدشان نخواهد شد، جز اینکه به این وسیله روحیه خود را بالا ببرند، دقیقا بسان آنچه در فرودگاه «الضبعه» حمص در مرکز سوریه رخ داد. فرودگاه نظامی منغ فرودگاهی مختص استفاده از بالگردهای نظامی است.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
پارتی پاتوق محل مطالب آموزشی علمی تفریحی و معرفی فیلم و سریال
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • پیوندهای روزانه
  تبلیغ یکساله
  هاست رایگان
  کافی نت سهندیه تبریز


   

  آمار سایت
 • کل مطالب : 1127
 • کل نظرات : 489
 • افراد آنلاین : 17
 • تعداد اعضا : 995
 • آی پی امروز : 197
 • آی پی دیروز : 300
 • بازدید امروز : 917
 • باردید دیروز : 2,109
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 21
 • بازدید هفته : 12,394
 • بازدید ماه : 60,497
 • بازدید سال : 146,847
 • بازدید کلی : 8,927,861
 • کدهای اختصاصی
  یکسال تبلیغ 30تومن

  سفارش دهید

  بهترین سایت هاست رایگان


  دانلود آهنگ های جدید - دانلود آهنگ های جدید